Labels Direct Thermal - Zebra
6.625" x 6" Zebra Direct Thermal Z-Slip Paper/Polypropylene Label; 3" Core; 660 Labels/roll; 2 Rolls/carton
Item #:
10004425-2
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $212.98 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $208.27 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $200.04 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $191.80 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $184.73 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 6.625" |
| Length: | 6" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Z-Slip |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Direct Thermal Paper/Polypropylene |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 660 |
| Rolls/Case: | 2 |
| Notes: | All-in-one packing slip solution |
| Material Description: | All-in-one packing slip solution comprised of a direct thermal paper tag combined with a clear polypropylene label. Features a permanent acrylic adhesive that has excellent adhesion to corrugated packaging. |
Write Your Own Review




