Labels Thermal Transfer - Zebra
5" x 8" Zebra Thermal Transfer PolyPro 4000T Kimdura Polypropylene Label; 3" Core; 560 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
10014715
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $462.51 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $453.09 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $433.08 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $415.43 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $401.30 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 5" |
| Length: | 8" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | PolyPro 4000T |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Kimdura Polypropylene |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 560 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: |
| Material Description: | Thermal transfer, Kimdura matte polypropylene label with a permanent acrylic adhesive. Provides 1-2 year outdoor durability, resistance to scratching and smearing and some flexibility for labeling curved surfaces. |
Write Your Own Review




