Labels Direct Thermal - Zebra
4" x 888" Zebra Direct Thermal 8000D 3.2 mil High-Temp Receipt Paper; 0.75" Core; 1 Label/roll; 36 Rolls/carton
Item #:
10001965
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $175.32 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $171.79 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $164.73 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $157.66 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $151.78 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 888" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.25" |
| Product Line: | 8000D 3.2 mil High-Temp Receipt |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: | 20 year archivability |
| Material Description: | Coated 3.2 mil direct thermal receipt paper that provides temperature resistance up to 194?F. Offers superior durability under fluorescent bulbs and partial UV exposure (through a window). |
Write Your Own Review




