Labels Direct Thermal - Zebra
4" x 6888" Zebra Direct Thermal Z-Perform 1000D 2.4 mil Receipt Paper; 1" Core; 1 Label/roll; 6 Rolls/carton
Item #:
10010058
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 6888" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | Z-Perform 1000D 2.4 mil Receipt |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1 |
| Rolls/Case: | 6 |
| Notes: | Last 3 feet of media marked with a pink stripe to indicate end of roll |
| Material Description: | Uncoated 2.4 mil direct thermal paper receipt. Ideal for applications requiring limited durability. |
Write Your Own Review




