Labels Direct Thermal - Zebra
4" x 672" Zebra Direct Thermal 8000D Linerless Paper Label; 0.75" Core; 1 Label/roll; 36 Rolls/carton
Item #:
10024006
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $438.97 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $428.37 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $411.90 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $394.24 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $380.12 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 672" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.25" |
| Product Line: | 8000D Linerless |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: | Requires linerless roller |
| Material Description: | Linerless direct thermal paper label with a permanent rubber adhesive. Features a permanent acrylic adhesive. Features a specially formulated silicone coating for easy release. |
Write Your Own Review




