Labels Thermal Transfer - Zebra
4" x 6" Zebra Thermal Transfer Z-Ultimate 4000T High-Tack White Polyester Label; 3" Core; 790 Labels/roll; 1 Rolls/carton
Item #:
10008519
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $885.05 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $867.39 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $830.91 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $794.42 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $767.35 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 6" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Z-Ultimate 4000T High-Tack White |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Polyester |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 790 |
| Rolls/Case: | 1 |
| Notes: |
| Material Description: | Premium white gloss thermal transfer polyester label with a high-tack permanent acrylic adhesive. Ideal for applications that require up to 3 years outdoors, resistance to moderate chemicals and temperature exposure up to 300?F. |
Write Your Own Review




