Labels Thermal Transfer - Zebra
4" x 6" Zebra Thermal Transfer Z-Perform 2000T Floodcoated Paper Label; 3" Core; 1000 Labels/roll; 4 Rolls/carton - 185 Red
Item #:
10006208-5
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $115.29 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $111.76 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $107.05 /Case | Save 21% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $103.52 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $99.99 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 6" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Z-Perform 2000T Floodcoated |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | Red - PMS 185 |
| Labels/Roll: | 1000 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: |
| Material Description: | Standard thermal transfer paper label with a permanent acrylic adhesive. Provides the optimal balance between performance and price. Recommended for indoor use. |
Write Your Own Review




