Labels Thermal Transfer - Zebra
4" x 6" Zebra Thermal Transfer PolyPro 4000T Kimdura Polypropylene Label; 0.75" Core; 80 Labels/roll; 36 Rolls/carton
Item #:
10008424
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $1,010.99 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $990.98 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $948.61 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $908.59 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $876.81 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 6" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.6" |
| Product Line: | PolyPro 4000T |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Thermal Transfer Kimdura Polypropylene |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 80 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: |
| Material Description: | Thermal transfer, Kimdura matte polypropylene label with a permanent acrylic adhesive. Provides 1-2 year outdoor durability, resistance to scratching and smearing and some flexibility for labeling curved surfaces. |
Write Your Own Review




