Direct Thermal Labels - Compatible
4" x 6" Premium Direct Thermal Paper Label; 1" Core; 12 Rolls/case; 250 Labels/roll
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $94.11 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $92.93 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $89.40 /Case | Save 19% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $84.69 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $79.98 /Case | Save 28% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Direct Thermal Labels - Compatible
4" x 6" premium direct thermal paper labels can be used for a variety of applications including bar coding, tracking inventory, shipping, and much more. The high quality thermal paper provides a dark print and labels can be removed easily because of perforated edges. Also, the sticky side of the labels are coated with a permanent adhesive to ensure labels stay where they are placed.
| Width: | 4" |
| Length: | 6" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 4" |
| Product Line: | Premium Direct Thermal |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 250 |
| Rolls/Case: | 12 |
| Notes: |
| Material Description: | This material is a top-coated medium sensitivity paper product with excellent image quality. It also has an all-temp permanent acrylic adhesive. |




