Direct Thermal Labels - Compatible
4" x 6" Direct Thermal Paper Label; 3" Core; Perforated; 1,000 Labels/roll - Glassine liner - 1 roll
Item #:
DTL46301-1
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 2 - 3 | $18.95 /Roll | Save 5% | Free Shipping |
| 4 - 7 | $17.95 /Roll | Save 10% | Free Shipping |
| 8 + | $16.95 /Roll | Save 15% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Direct Thermal Labels - Compatible
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 6" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Direct Thermal |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1000 |
| Rolls/Case: | 1 |
| Notes: | Glassine Liner |
| Material Description: | This material is an uncoated medium sensitivity paper product with excellent image quality. It also has a permanent acrylic adhesive. |
Write Your Own Review




