Direct Thermal Labels - Compatible
4" x 6" Direct Thermal Paper Label; 1" Core; 16 Rolls/case; 250 Labels/roll
Item #:
10742
Direct Thermal Labels - Compatible
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 6" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 4" |
| Product Line: | Direct Thermal |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 250 |
| Rolls/Case: | 16 |
| Notes: |
| Material Description: | This material is an uncoated medium sensitivity paper product with excellent image quality. It also has a permanent acrylic adhesive. |
Write Your Own Review




