Labels Direct Thermal - Zebra
4" x 5.5" Zebra Direct Thermal 8000D Lab Paper Label; 3" Core; 1050 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
10018338
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $120.00 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $117.65 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $111.76 /Case | Save 21% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $107.05 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $103.52 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 5.5" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | 8000D Lab |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1050 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: | Slits through facestock create five labels: (1) 4" x 3.75" label, (2) 2" x 0.8125" labels, and (2) 2" x 0.9375" labels |
| Material Description: | Premium, coated, direct thermal paper label with a high-tack permanent acrylic adhesive specifically designed to adhere to small, curved surfaces. |
Write Your Own Review




