Labels Thermal Transfer - Zebra
4" x 4" Zebra Thermal Transfer 8000T Primary Blood Bag Polypropylene Label; 3" Core; 1110 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
HC10000688
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $82.34 /Case | Save 79% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $81.16 /Case | Save 79% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $79.98 /Case | Save 79% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $78.80 /Case | Save 80% | Free Shipping |
| 50 + | $77.63 /Case | Save 80% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 4" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | 8000T Primary Blood Bag |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Polypropylene |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1110 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: | ISBT128 Primary Blood Bag Label. |
| Material Description: | Thermal transfer polypropylene label with an all-temp acrylic adhesive for blood bag and IV bag labeling. Compliant with FDA 175.105 |
Write Your Own Review




