Direct Thermal Labels - Compatible
4" x 3" Direct Thermal Paper Label with black sensing mark on liner; 0.75" Core; 36 Rolls/case; 200 Labels/roll
Item #:
10854
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $268.30 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $262.42 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $250.65 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $240.05 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $229.46 /Case | Save 27% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Direct Thermal Labels - Compatible
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 3" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.5" |
| Product Line: | Direct Thermal |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 200 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: | Black sensing mark on liner |
| Material Description: | This material is an uncoated medium sensitivity paper product with excellent image quality. It also has a permanent acrylic adhesive. |
Write Your Own Review




