Direct Thermal Labels - Compatible
4" x 2" Direct Thermal Paper Label with black sensing mark on liner; 0.75" Core; 36 Rolls/case; 300 Labels/roll
Item #:
10853
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $314.20 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $307.14 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $294.20 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $281.25 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $269.48 /Case | Save 27% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Direct Thermal Labels - Compatible
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 2" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.5" |
| Product Line: | Direct Thermal |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 300 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: | Black sensing mark on liner |
| Material Description: | This material is an uncoated medium sensitivity paper product with excellent image quality. It also has a permanent acrylic adhesive. |
Write Your Own Review




