Labels Direct Thermal - Zebra
4" x 2.25" Zebra Direct Thermal 8000D Near-IR Paper Label; 1" Core; 1060 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
10010059
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $150.60 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $148.25 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $142.36 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $135.30 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $130.59 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 2.25" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | 8000D Near-IR |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1060 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: | Parcel Shipping Label |
| Material Description: | Premium, coated, direct thermal paper label with a permanent acrylic adhesive. Scannable in both visible and near-infrared wavelengths. |
Write Your Own Review




