Labels Direct Thermal - Zebra
4" x 1200" Zebra Direct Thermal Z-Perform 1000D 2.4 mil Receipt Paper; 0.75" Core; 1 Label/roll; 36 Rolls/carton
Item #:
10006224
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $91.70 /Case | Save 3% | Free Shipping |
| 10 + | $88.90 /Case | Save 6% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 1200" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.25" |
| Product Line: | Z-Perform 1000D 2.4 mil Receipt |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: | 10 year archivability |
| Material Description: | Uncoated 2.4 mil direct thermal paper receipt. Ideal for applications requiring limited durability. |
Write Your Own Review




