Direct Thermal Labels - Compatible
4" x 1.5" Premium Direct Thermal Paper Label; 1" Core; 12 Rolls/case; 960 Labels/roll
Item #:
10763
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $148.25 /Case | Save 14% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $144.72 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $138.83 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $131.77 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $125.88 /Case | Save 27% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Direct Thermal Labels - Compatible
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 4" |
| Length: | 1.5" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 4" |
| Product Line: | Premium Direct Thermal |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 960 |
| Rolls/Case: | 12 |
| Notes: |
| Material Description: | This material is a top-coated medium sensitivity paper product with excellent image quality. It also has an all-temp permanent acrylic adhesive. |
Write Your Own Review




