Labels Direct Thermal - Zebra
4.375" x 6.875" Zebra Direct Thermal Z-Slip Paper/Polypropylene Label; 3" Core; 580 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
10006703
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 4 + | $493.95 /Case | Save 5% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
| Width: | 4.375" |
| Length: | 6.875" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Z-Slip |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Direct Thermal Paper/Polypropylene |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 580 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: | All-in-one packing slip solution |
| Material Description: | All-in-one packing slip solution comprised of a direct thermal paper tag combined with a clear polypropylene label. Features a permanent acrylic adhesive that has excellent adhesion to corrugated packaging. |
Write Your Own Review




