Labels Direct Thermal - Zebra
3" x 972" Zebra Direct Thermal Z-Select 4000D 3.2 mil Receipt Paper; 0.75" Core; 1 Label/roll; 36 Rolls/carton
Item #:
LD-R3KX5B
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $101.17 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $99.99 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $95.28 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $91.75 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $87.04 /Case | Save 27% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 3" |
| Length: | 972" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.25" |
| Product Line: | Z-Select 4000D 3.2 mil Receipt |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: | 25 year archivability |
| Material Description: | Premium, coated 3.2 mil direct thermal receipt paper that provides an ideal solution for applications requiring limited durability. |
Write Your Own Review




