Labels Direct Thermal - Zebra
3" x 504" Zebra Direct Thermal 8000D Linerless Paper Label; 0.75" Core; 1 Label/roll; 36 Rolls/carton
Item #:
10024007
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $371.88 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $364.82 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $348.34 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $333.04 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $322.44 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 3" |
| Length: | 504" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2" |
| Product Line: | 8000D Linerless |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: | Requires linerless roller |
| Material Description: | Linerless direct thermal paper label with a permanent rubber adhesive. Features a permanent acrylic adhesive. Features a specially formulated silicone coating for easy release. |
Write Your Own Review




