Labels Thermal Transfer - Zebra
3" x 2" Zebra Thermal Transfer Z-Ultimate 4000T High-Tack White Polyester Label; 3" Core; 2280 Labels/roll; 1 Roll/carton
Item #:
10008520
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $744.99 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $728.51 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $699.08 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $668.48 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $646.12 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 3" |
| Length: | 2" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Z-Ultimate 4000T High-Tack White |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Polyester |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 2280 |
| Rolls/Case: | 1 |
| Notes: |
| Material Description: | Premium white gloss thermal transfer polyester label with a high-tack permanent acrylic adhesive. Ideal for applications that require up to 3 years outdoors, resistance to moderate chemicals and temperature exposure up to 300?F. |
Write Your Own Review




