Labels Thermal Transfer - Zebra
3" x 1" Zebra Thermal Transfer PolyPro 4000T Kimdura Polypropylene Label; 3" Core; 4350 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
10011688
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $322.44 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $315.38 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $302.43 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $289.49 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $278.89 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 3" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | PolyPro 4000T |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Kimdura Polypropylene |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 4350 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: | ISBT 128 Blood Bag Label |
| Material Description: | Thermal transfer, Kimdura matte polypropylene label with a permanent acrylic adhesive. Provides 1-2 year outdoor durability, resistance to scratching and smearing and some flexibility for labeling curved surfaces. |
Write Your Own Review




