Labels Direct Thermal - Zebra
3" x 1" Zebra Direct Thermal Z-Perform 1000D Paper Label; 3" Core; 5500 Labels/roll; 6 Rolls/carton
Item #:
10000303
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $152.96 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $150.60 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $144.72 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $138.83 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $132.95 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 3" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Z-Perform 1000D |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 5500 |
| Rolls/Case: | 6 |
| Notes: |
| Material Description: | Uncoated direct thermal paper label with a permanent acrylic adhesive. Ideal for applications that require limited durability. |
Write Your Own Review




