Direct Thermal Labels - Compatible
3" x 1" Premium Direct Thermal Paper Label; 1" Core; 12 Rolls/case; 2500 Labels/roll
Item #:
10756
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $197.68 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $192.97 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $184.73 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $176.50 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $169.43 /Case | Save 27% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Direct Thermal Labels - Compatible
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 3" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | Premium Direct Thermal |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 2500 |
| Rolls/Case: | 12 |
| Notes: |
| Material Description: | This material is a top-coated medium sensitivity paper product with excellent image quality. It also has an all-temp permanent acrylic adhesive. |
Write Your Own Review




