Direct Thermal Labels - Compatible
3" x 1" Direct Thermal Paper Label with black sensing mark on liner; 0.75" Core; 36 Rolls/case; 650 Labels/roll
Item #:
10851
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $418.96 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $410.72 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $393.06 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $375.41 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $358.93 /Case | Save 27% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Direct Thermal Labels - Compatible
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 3" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.5" |
| Product Line: | Direct Thermal |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 650 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: | Black sensing mark on liner |
| Material Description: | This material is an uncoated medium sensitivity paper product with excellent image quality. It also has a permanent acrylic adhesive. |
Write Your Own Review




