Labels Direct Thermal - Zebra
3" x 1.75" Zebra Direct Thermal Z-Perform 2000D Paper Label; 0.75" Core; 350 Labels/roll; 36 Rolls/carton
Item #:
LD-R3AT5F
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $260.06 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $254.18 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $244.76 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $232.99 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $225.93 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 3" |
| Length: | 1.75" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.5" |
| Product Line: | Z-Perform 2000D |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 350 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: |
| Material Description: | Standard, coated direct thermal paper label with an all-temp permanent acrylic adhesive. Provides the optimal balance between performance and price. Recommended for indoor use. |
Write Your Own Review




