Labels Thermal Transfer - Zebra
3" x 1.25" Zebra Thermal Transfer Z-Perform 1000T 7.5 mil Tag Paper; 3" Core; 3750 Labels/roll; 6 Rolls/carton
Item #:
67251
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $161.19 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $158.84 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $151.78 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $145.89 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $141.19 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 3" |
| Length: | 1.25" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Z-Perform 1000T 7.5 mil Tag |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 3750 |
| Rolls/Case: | 6 |
| Notes: | Contains side sensing notch, left-centered hole and right vertical perforation. |
| Material Description: | Uncoated 7.5 mil thermal transfer paper tag. Ideal for general purpose ticketing, shop floor tracking, retail hang tags and inventory control tags. |
Write Your Own Review




