Labels Thermal Transfer - Zebra
3.82" x 0.591" Zebra Thermal Transfer ShortDipole RFID Paper Label; 3" Core; 5000 Labels/roll; 1 Roll/carton
Item #:
10015352
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $1,038.06 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $1,016.87 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $973.32 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $932.13 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $899.17 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 3.82" |
| Length: | 0.591" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | ShortDipole RFID |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Paper |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 5000 |
| Rolls/Case: | 1 |
| Notes: |
| Material Description: | Thermal transfer paper RFID label with a permanent acrylic adhesive. The EPC Class 1 Gen 2, 128 bit inlay operates at a frequency of 860-960 MHz. Labels can be used for close coupling. |
Write Your Own Review




