Labels Thermal Transfer - Zebra
2" x 1" Zebra Thermal Transfer Z-Ultimate 4000T White Polyester Label; 1" Core; 2530 Labels/roll; 8 Rolls/carton
Item #:
10002629
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $488.40 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $477.81 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $457.80 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $438.97 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $423.67 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | Z-Ultimate 4000T White |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Thermal Transfer Polyester |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 2530 |
| Rolls/Case: | 8 |
| Notes: |
| Material Description: | Premium white gloss thermal transfer polyester label with a high-performance permanent acrylic adhesive. Ideal for applications requiring up to 3 years outdoors, resistance to moderate chemicals and temperature exposure up to 300?F. |
Write Your Own Review




