Labels Thermal Transfer - Zebra
2" x 1" Zebra Thermal Transfer PolyPro 4000T Kimdura Polypropylene Label; 3" Core; 3940 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
10014716
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $208.27 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $204.74 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $196.50 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $188.27 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $181.20 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | PolyPro 4000T |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Kimdura Polypropylene |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 3940 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: |
| Material Description: | Thermal transfer, Kimdura matte polypropylene label with a permanent acrylic adhesive. Provides 1-2 year outdoor durability, resistance to scratching and smearing and some flexibility for labeling curved surfaces. |
Write Your Own Review




