Labels Thermal Transfer - Zebra
2" x 1" Zebra Thermal Transfer PolyPro 4000T Kimdura Polypropylene Label; 1" Core; 260 Labels/roll; 12 Rolls/carton
Item #:
82414
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $148.25 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $145.89 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $140.01 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $132.95 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $129.42 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 2" |
| Product Line: | PolyPro 4000T |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Thermal Transfer Kimdura Polypropylene |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 260 |
| Rolls/Case: | 12 |
| Notes: |
| Material Description: | Thermal transfer, Kimdura� matte polypropylene label with a permanent acrylic adhesive. Provides 1-2 year outdoor durability, resistance to scratching and smearing and some flexibility for labeling curved surfaces. |
Write Your Own Review




