Labels Direct Thermal - Zebra
2" x 1" Zebra Direct Thermal PolyPro 4000D Polypropylene Label; 0.75" Core; 350 Labels/roll; 36 Rolls/carton
Item #:
LD-R7BL5B
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $178.85 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $175.32 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $168.26 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $160.02 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $155.31 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2" |
| Product Line: | PolyPro 4000D |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Polypropylene |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 350 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: |
| Material Description: | Direct thermal matte polypropylene label with an all-temp permanent acrylic adhesive. Offers good resistance to scratching, smearing and moisture. Provides some flexibility for labeling curved surfaces. |
Write Your Own Review




