Labels Direct Thermal - Zebra
2" x 1" Zebra Direct Thermal IQ Color 2000D Paper Label; 0.75" Core; 450 Labels/roll; 36 Rolls/carton
Item #:
10020397
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $347.16 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $340.10 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $325.97 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $313.03 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $301.26 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.2" |
| Product Line: | IQ Color 2000D |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 450 |
| Rolls/Case: | 36 |
| Notes: | Red color zone runs along the left edge of the label and measures 0.25" wide x 1" long; Black mark sensing; Mobile specimen collection label |
| Material Description: | Coated direct thermal paper label with a permanent acrylic adhesive. Allows the ability to print vibrant color on demand in pre-defined zones to be used as a visual cue. |
Write Your Own Review




