Labels Direct Thermal - Zebra
2" x 1.25" Zebra Direct Thermal PolyPro 4000D Polypropylene Labels; 0.75" Core; 380 Labels/roll; 12 Rolls/carton
Item #:
10015778
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $182.38 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $178.85 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $171.79 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $164.73 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $157.66 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2" |
| Length: | 1.25" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.2" |
| Product Line: | PolyPro 4000D |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Polypropylene |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 380 |
| Rolls/Case: | 12 |
| Notes: | Gap sensing, Mobile Specimen Collection for Meditech |
| Material Description: | Direct thermal matte polypropylene label with an all-temp permanent acrylic adhesive. Offers good resistance to scratching, smearing and moisture. Provides some flexibility for labeling curved surfaces. |
Write Your Own Review




