Labels Direct Thermal - Zebra
2" x 1.25" Zebra Direct Thermal 8000D Lab Paper Labels; 0.75" Core; 330 Labels/roll; 12 Rolls/carton
Item #:
10015772
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $114.11 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $110.58 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $105.88 /Case | Save 21% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $102.34 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $98.81 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2" |
| Length: | 1.25" |
| Core Diameter: | 0.75" |
| Outer Diameter: | 2.2" |
| Product Line: | 8000D Lab |
| Printer Type: | Mobile |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 330 |
| Rolls/Case: | 12 |
| Notes: | Gap sensing, Mobile Specimen Collection for Meditech |
| Material Description: | Premium, coated, direct thermal paper label with a high-tack permanent acrylic adhesive specifically designed to adhere to small, curved surfaces. |
Write Your Own Review




