Labels Thermal Transfer - Zebra
2" x 0.5" Zebra Thermal Transfer Z-Ultimate 4000T White Polyester Label; 3" Core; 10000 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
10011707
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $388.36 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $378.94 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $363.64 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $348.34 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $336.57 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2" |
| Length: | 0.5" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Z-Ultimate 4000T White |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Polyester |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 10000 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: |
| Material Description: | Premium white gloss thermal transfer polyester label with a high-performance permanent acrylic adhesive. Ideal for applications requiring up to 3 years outdoors, resistance to moderate chemicals and temperature exposure up to 300?F. |
Write Your Own Review




