Labels Thermal Transfer - Zebra
2.9" x 0.669" Zebra Thermal Transfer Belt RFID Paper Label; 3" Core; 1000 Labels/roll; 1 Roll/carton
Item #:
10018352
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $230.64 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $225.93 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $217.69 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $207.10 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $200.04 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2.9" |
| Length: | 0.669" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | Belt RFID |
| Printer Type: | Desktop - RFID (ZD500R) |
| Material: | Thermal Transfer Paper |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1000 |
| Rolls/Case: | 1 |
| Notes: |
| Material Description: | Thermal transfer paper RFID label with a permanent acrylic adhesive. The EPC Class 1 Gen 2, 128 bit inlay operates at a frequency of 860-960 MHz. Labels can be used for close coupling. |
Write Your Own Review




