Labels Direct Thermal - Zebra
2.375" x 1" Zebra Direct Thermal Z-Select 4000D Removable Paper Label; 1" Core; 2260 Labels/roll; 6 Rolls/carton
Item #:
10010052
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $136.48 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $132.95 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $128.24 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $122.35 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $118.82 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2.375" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | Z-Select 4000D Removable |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 2260 |
| Rolls/Case: | 6 |
| Notes: | Center vertical slit creating two 1.1875" x 1" labels. |
| Material Description: | Premium, coated direct thermal paper label with a removable acrylic adhesive for applications requiring clean removability without damaging the label or surface. |
Write Your Own Review




