Labels Direct Thermal - Zebra
2.2" x 0.5" Zebra Direct Thermal PolyPro 4000D Polypropylene Label; 1" Core; 4400 Labels/roll; 6 Rolls/carton
Item #:
10010062
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $288.31 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $281.25 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $270.66 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $257.71 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $249.47 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 2.2" |
| Length: | 0.5" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | PolyPro 4000D |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Direct Thermal Polypropylene |
| Perforation: | No Perf |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 4400 |
| Rolls/Case: | 6 |
| Notes: | Jewelry Butterfly Label with flaps |
| Material Description: | Direct thermal matte polypropylene label with an all-temp permanent acrylic adhesive. Offers good resistance to scratching, smearing and moisture. Provides some flexibility for labeling curved surfaces. |
Write Your Own Review




