Labels Thermal Transfer - Zebra
1" x 10" Zebra Thermal Transfer 8000T Tuff 7.0 mil Tag V-Max Polyolefin; 3" Core; 1920 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
69531
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $302.43 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $296.55 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $283.60 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $271.83 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $262.42 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 1" |
| Length: | 10" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | 8000T Tuff 7.0 mil Tag |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer V-Max Polyolefin |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 1920 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: | Nursery Tag |
| Material Description: | Thermal transfer, 7.5 mil V-Max polyolefin tag that provides good tear strength and outdoor use up to 1-2 years. Offers good durability and chemical resistance. |
Write Your Own Review




