Labels Thermal Transfer - Zebra
1" x 1.437" Zebra Thermal Transfer 8000T Vinyl Clear Vinyl Label; 3" Core; 7500 Labels/roll; 1 Roll/carton
Item #:
10015769
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $278.89 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $274.19 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $262.42 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $250.65 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $242.41 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 1" |
| Length: | 1.437" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | 8000T Vinyl Clear |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Vinyl |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | Clear |
| Labels/Roll: | 7500 |
| Rolls/Case: | 1 |
| Notes: | Self-laminating design contains 1 x 0.5 printable section. 3 labels across. Black mark sensing. |
| Material Description: | Thermal transfer, clear matte vinyl label with a white printable area and a permanent acrylic adhesive. Provides excellent durability and chemical resistance. The highly conformable vinyl material utilizes a self-laminating design to provide additional |
Write Your Own Review




