Labels Thermal Transfer - Zebra
1.5" x 0.5" Zebra Thermal Transfer Z-Ultimate 2000T White Polyester Label; 3" Core; 9420 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
10008511
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $245.94 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $241.23 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $230.64 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $221.22 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $214.16 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 1.5" |
| Length: | 0.5" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Z-Ultimate 2000T White |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Polyester |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 9420 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: |
| Material Description: | Standard white gloss thermal transfer polyester label with a permanent acrylic adhesive. Provides the optimal balance between performance and price for applications requiring up to up to 3 years outdoors, resistance to moderate chemicals and temperature |
Write Your Own Review




