Labels Thermal Transfer - Zebra
1.5" x 0.5" Zebra Thermal Transfer PolyPro 3000T Polypropylene Label; 1" Core; 3780 Labels/roll; 8 Rolls/carton
Item #:
18930
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $273.01 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $268.30 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $256.53 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $245.94 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $237.70 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 1.5" |
| Length: | 0.5" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | PolyPro 3000T |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Thermal Transfer Polypropylene |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 3780 |
| Rolls/Case: | 8 |
| Notes: |
| Material Description: | Thermal transfer matte polypropylene label with a permanent acrylic adhesive. Provides 1-2 year outdoor durability, resistance to scratching and smearing, and some flexibility for labeling curved surfaces. |
Write Your Own Review




