Labels Thermal Transfer - Zebra
1.5" x 0.25" Zebra Thermal Transfer Z-Supreme 2000T White Polyimide Label; 3" Core; 10000 Labels/roll; 1 Roll/carton
Item #:
10015766
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $460.15 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $450.74 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $431.90 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $413.07 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $398.95 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 1.5" |
| Length: | 0.25" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | Z-Supreme 2000T White |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Polyimide |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 10000 |
| Rolls/Case: | 1 |
| Notes: |
| Material Description: | Thermal transfer, white gloss polyimide label with a high-temp permanent acrylic adhesive that provides temperature resistance up to 500?F. Recommended for printed circuit board (PCB) labeling. |
Write Your Own Review




