Labels Direct Thermal - Zebra
1.25" x 2.25" Zebra Direct Thermal Z-Select 4000D 7.5 mil Tag Paper; 1" Core; 980 Labels/roll; 6 Rolls/carton
Item #:
10010053
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $87.04 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $84.69 /Case | Save 18% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $81.16 /Case | Save 21% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $77.63 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $75.27 /Case | Save 27% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Direct Thermal - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 1.25" |
| Length: | 2.25" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | Z-Select 4000D 7.5 mil Tag |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 980 |
| Rolls/Case: | 6 |
| Notes: | Contains sensing notch and stringhole |
| Material Description: | Premium, coated, 7.5 mil direct thermal paper tag. Suggested applications include general purpose ticketing, shop floor tracking, retail hang tags and inventory control tags. |
Write Your Own Review




