1.25" x 1" Zebra Direct Thermal Z-Select 4000D Paper Label; 1" Core; 2340 Labels/roll; 6 Rolls/carton
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $71.95 /Case | Save 4% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $68.95 /Case | Save 8% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $65.95 /Case | Save 12% | Free Shipping |
| 25 + | $61.95 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Our 1.25" x 1" Zebra Z-Select 4000D paper label is used with mobile and desktop printers. The bright white premium, coated paper label has an adhesive backing that can handle a range of temperatures. The 260 labels are perforated for clean removal.
| Width: | 1.25" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | Z-Select 4000D |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Direct Thermal Paper |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 2340 |
| Rolls/Case: | 6 |
| Notes: |
| Material Description: | Premium, coated direct thermal paper label with an all-temp permanent acrylic adhesive. Specially coated to provide optimal performance. Recommended for indoor use. |




