Labels Thermal Transfer - Zebra
0.9375" x 0.9375" Zebra Thermal Transfer Z-Xtreme 5000T Polyester Label; 1" Core; 2190 Labels/roll; 4 Rolls/carton
Item #:
10008404
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $457.80 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $449.56 /Case | Save 17% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $430.73 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $411.90 /Case | Save 24% | Free Shipping |
| 50 + | $397.77 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 0.9375" |
| Length: | 0.9375" |
| Core Diameter: | 1" |
| Outer Diameter: | 5" |
| Product Line: | Z-Xtreme 5000T |
| Printer Type: | Desktop |
| Material: | Thermal Transfer Polyester |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | White |
| Labels/Roll: | 2190 |
| Rolls/Case: | 4 |
| Notes: |
| Material Description: | White matte polyester label with a permanent acrylic adhesive. Provides outstanding chemical resistance for harsh chemicals such as xylene. Recommended for applications requiring up to 3 years outdoors and temperature exposure up to 300?F. |
Write Your Own Review




