Labels Thermal Transfer - Zebra
0.5" x 1" Zebra Thermal Transfer 8000T Vinyl Clear Vinyl Label; 3" Core; 5000 Labels/roll; 1 Roll/carton
Item #:
10015768
| Quantity | Price | Discount | Shipping |
|---|---|---|---|
| 5 - 9 | $129.42 /Case | Save 15% | Free Shipping |
| 10 - 14 | $127.06 /Case | Save 16% | Free Shipping |
| 15 - 24 | $121.18 /Case | Save 20% | Free Shipping |
| 25 - 49 | $116.47 /Case | Save 23% | Free Shipping |
| 50 + | $111.76 /Case | Save 26% | Free Shipping |
| Looking for larger quantities with deeper discounts? | |||
Labels Thermal Transfer - Zebra
In stock:
More Info...
1-4 Day Delivery (ground)
| Width: | 0.5" |
| Length: | 1" |
| Core Diameter: | 3" |
| Outer Diameter: | 8" |
| Product Line: | 8000T Vinyl Clear |
| Printer Type: | Tabletop/Industrial |
| Material: | Thermal Transfer Vinyl |
| Perforation: | Perf'd |
| Color: | Clear |
| Labels/Roll: | 5000 |
| Rolls/Case: | 1 |
| Notes: | Self-laminating design contains 0.5 x .375 printable section. 4 labels across. Black mark sensing. |
| Material Description: | Thermal transfer, clear matte vinyl label with a white printable area and a permanent acrylic adhesive. Provides excellent durability and chemical resistance. The highly conformable vinyl material utilizes a self-laminating design to provide additional |
Write Your Own Review




